פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   'למשחקים אלימים אין מקום באולימפיאדה' אומר ראש הוועד האולימפי

   בוועד האולימפי מביעים נכונות עזה למשוך קהל צעיר יותר, אך הם מתנים את אימוץ ה-eSpots בהסרה מוחלטת של כל מאפיין אלים

   ראיון עם South China Morning Post, ראש הוועד האולימפי הבין-לאומי הנוכחי תומאס באך, דיבר על רצונם העז של המשחקים האולימפיים למשוך קהל צעיר יותר, אך מתעקשים כי eSports יאומצו על ידי המשפחה האולימפית בתנאי שלא יציגו אלימות כלל.

   באך מציין את העלייה המטאורית בקרב הפופולאריות של משחקי ה-eSports. ומתייחס לאליפות DOTA 2 הבין-לאומית , אשר נערכה בתחילת אוגוסט והציגה פרס שיכול לגרום לעיניים לדמוע של כ-24 מיליון דולר אשר נאספו מתרומות של משקיעים.

   ומציין שוב באופן ברור כי סוג המשחקים שהוועד האולימפי מעוניין בהם הם משחקים אשר מדמים משחקים קיימים כמו כדורגל וכדורסל, אך הם חייבים לקבוע קווים וגבולות ואחד מהם הוא משחקים אשר מציגים אלימות מכל סוג. ספר התקנון של האולימפיאדה הוא סט של כללים והנחיות לארגון המשחקים האולימפיים והוא מציין כערך מפתח " להפיץ לקהילה שלווה ושלום" ,ומדבריו של באך מתפרש כי הוועד אינו מסוגל להכיל שום סוג של אלימות למרות היותה וירטואלית.

   סמל האולימפיאדה (GettyImages)
   (צילום: GettyImages)

   הוא כן מציין שמשחקי ה-eSports השלווים יותר כמו כדורגל וכדורסל אשר הוזכרו הם אכן "אינטרסט גבוה"-וכן , כמו שדיווחנו לאחרונה ,פריז עדיין לוקחת בחשבון את האפשרות של משחקי eSports אשר יוצגו כאשר תארח את המשחקים ב-2024.

   "אחד מהתחומים הבעייתים, למרות זאת הוא החוסר של התעשייה ברגולציות לספורט שכזה."- באך מעלה את האפשרות של שימוש בסמים תוך הצבעה על כך שרוב המשחקים האולימפיים כוללים כללים ותקנות מחמירים ומעמיקים אשר קיימים שנים - תחומים שבהם השדה הגדל של ה-eSports עדיין מקים את עצמו ועדיין מתפתח.

   בניסיון לעטוף את ראשם סביב האופן שבו אנשים צעירים צופים בספורט, באך וה- IOC משתפים פעולה עם ענקית המסחר האלקטרוני Alibaba, שמציעה ניתוח נתונים ותשתית מחשוב ענן כדי לבחון ולכמת את הדרכים שבהן אנשים צעירים ניגשים לספורט. באך מעביר באופן ברור במהלך הראיון כי הוא לא מתנגד ל-eSports וטוען כי אם זה העתיד אין בכוונתו למנוע זאת, אבל בכדי להיחשב חלק מהאולימפיאדה צריכה להיעשות ​​קצת עבודה בתחומים ובמונחים של תקנון הכללים והתקנות הרישמיות של הספורט האלקטרוני.

   בינתיים, לאחר אירוע מוצלח הראשון בשנה שעברה, Cybathlon - הידועה גם בשם "אולימפיאדת סייבורג" תחזור בכל תפארתה בשנת 2020.עם משחקי 2020 מתקרבים במהירות, נשאר לראות מה החלטות פריז על eSports בשנת 2024. וממה שתומאס באך אמר, נראה כי השאלה הגדולה לגבי הספורט האולימפי היא לא אם - אלא מתי.