פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ליגת הספורט האלקטרוני תגביר האכיפה נגד שימוש בסמים

   הודאה של גיימר מקצועי שנטל אדרל לפני משחקים גרמה למהומות ברשת ומנהלי הליגה מגיבים בהתאם. הבעיה: מדובר בתקדים לעבירה מהסוג הזה, וענישה מוסדרת עדיין לא נקבעה

   ליגת הספורט האלקטרוני תגביר האכיפה נגד שימוש בסמים

   ליגת הספורט האלקטרוני, ה-ESL, עתידה לערוך שינויים במדיניות שלה נגד שימוש בסמים לפני משחקי הליגה בעקבות הודאה של שחקן קאונטר סטרייק מקצועי שהשתמש באדרל.

   הסערה בנושא החלה לפני שבוע כאשר השחקן קורי פריאסן (Kory Friesen) הודה שנטל אדרל לפני תחרויות. בדומה לריטלין, אדרל היא תרופה שדורשת מרשם רופא ומיועדת לבעלי ליקויים בקשב וריכוז. פריאסן נטל אדרל לפני משחקים כדי לשפר את היכולות הקוגנטיביות שלו כמו מהירות זמן תגובה. האמירה הזו עוררה סערה בסצינה והציפה מחדש את בעיית נטילת הסמים ב-ESL.

   הדברים הגיעו גם לאוזניהם של הקודקודים ב-ESL, שהחליטו לפעול בהתאם.

   "האמינות של הספורט שלנו תמיד תהיה הדאגה הגדולה ביותר", הגיבה אנה רוזוואנדוויקז (Anna Rozwandowicz), ראש מחלקת התקשורת של ESL. "כאשר שמענו לראשונה (את ההערה של פריאסן - ע.פ.), התחלנו להתמקד מיד בהכנת מדיניות והתאמות לחוקים הקיימים. ניגשנו לרשויות לקבלת תמיכה ואנחנו נהיה מוכנים להודיע על צעדינו הבאים בעוד כמה ימים".

   ההנחה היא ש-ESL תחל לבצע בדיקות סמים לשחקנים לפני המשחקים, בדומה לענפי ספורט וותיקים יותר בהם מבצעים בדיקות דומות באופן קבוע. כאשר התבקשה רוזוואנדוויקז להתייחס לבעיית הסמים בליגה בתמונה הגדולה, היא אמרה כי "בשנים האחרונות אנחנו מנסים להדגיש שספורט אלקטרוני הוא ספורט לכל דבר. הבעיה הזו אינה חדשה ושורשיה עמוקים יותר ממה שאנשים מסוגלים לדמיין".

   אבל מה יעלה בגורלו של פריאסן? מתברר כי זו הפעם הראשונה בה ESL נדרשת לטפל רטרואקטיבית בשחקן שנתפס משתמש בסמים, לכן הליגה עוד לא יודעת מה לעשות בנידון ואיך להעניש את השחקן שרימה. בעיה נוספת היא שאי אפשר להוכיח בוודאות האם פריאסן וקבוצתו אכן נטלו אדרל או שמא השחקן, שמהראיון אפשר להבין שאינו מסתדר עם הקולגות שלו, התלוצץ ורצה לעצבן אותם.