פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אירגון הבריאות העולמי הוסיף שתי מחלות הקשורות לגיימינג

   "הפרעת גיימינג" ו"גיימינג מסוכן" מוכרים כעת רשמית כמחלות. התופעות מוכרות כהתמכרות לצד הימורים ומוגדרות "מסוכנות לבריאות פיזית או נפשית"

   אקס בוקס וואן אקס (יח"צ)
   (צילום: יח”צ)

   ארגון הבריאות העולמי יכלול ברשימה את "הפרעת גיימינג" (Gaming disorder) ו"גיימינג מסוכן" (Hazardous gaming) כהפרעות בריאותיות ברשימת המחלות הבינלאומית.

   כחלק מן העדכון העיקרי הראשון של ארגון הבריאות העולמי מאז שנת 1992, הפרעת גיימינג מופיעה כהתמכרות לצד הימורים (תיבות לוט), בעוד גיימינג מסוכן הוא דפוס של התנהגות "שמגדיל במידה ניכרת את הסיכון לבריאות פיזית או נפשית במהלך משחק".

   התוצאות של שתי ההפרעות כפי שתוארו זכו בעבר לתשומת לב תקשורתית המונית, וקטגוריזציה זו נראית כניסיון לאפשר אבחון וטיפול קלים יותר.

   הפרעת גיימינג יכול להיראות קשורה למחלוקת תיבות הלוט במשחקים השונים והוא מה שמהווה הימורים במשחקים השונים. גיימינג מסוכן מזכיר מקרים שבהם אנשים מתו לאחר מפגשי משחק קיצוניים בהם שכחו לעשות הפסקת אוכל, שתייה, שינה או הפסקה באופן כללי.

   שתי ההפרעות הן כעת חלק מטיוטה של עדכון קומפנדיום, כלומר הפרטים שלהם יכולים להשתנות לפני הפרסום. המדריך האבחוני והסטטיסטי של הפרעות נפשיות - קומפנדיום נפרד של הפרעות פסיכולוגיות קפדניות - אינו מונה כיום הפרעת גיימינג, ומכנה את זה רק "תנאי ללימוד נוסף".