פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ביקורת - XBOX ONE X

   במיקרוסופט הכריזו עליה כ"קונסולה החזקה בכל הזמנים". האם האקס בוקס וואן איקס עמד בציפיות? העמדנו אותו לשורה של בדיקות מקיפות

   ביקורת - XBOX ONE X

   חומרה ומספרים יבשים

   החומרה של ה-XBOX ONE X מרשימה מאוד ולמרות זאת, כולנו יודעים שמספרים יבשים הם לא מתכון לקונסולה מנצחת. אך כשמסתכלים על גודלה המזערי של המכונה שהמהנדסים של מיקרוסופט הצליחו להרכיב, אי אפשר שלא להסתכל על המפרט ולשאול את עצמך "איך הם הצליחו להכניס את זה ל-פה?!"

   מעבד בעל 8 ליבות, 2.3GHZ של AMD

   כרטיס גרפי של AMD המפיק ביצועים של 6 טרפלופ

   זיכרון 12GB DDR5

   נפח אחסון 1TB

   משקל 3.8 ק"ג

   אכן מדובר במספרים מרשימים בהחלט, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקונסולה כ"כ קטנה. בנוסף, הקונסולה שקטה למדי, גם כשהיא עובדת קשה לא ניכרת התחממות העולה על הרגיל על אף כמות הכח שנדחס לקופסה אטומה וקטנה.

   כמו כן, הקונסולה כבר לא מגיעה עם שנאי גדול ומגושם.

   ביצועים בשטח

   כמו שהזכרנו קודם לכן, המספרים אומנם מרשימים, אך מספרים אינם מתכון לקונסולה מנצחת. האם כל הנתונים המדהימים הללו אכן מתחברים יחדיו ליצירת קונסולה חזקה במיוחד?

   תלוי את מי שואלים ובאיזה משחק הוא משחק.

   על אף שכל משחק ירוץ ב-FPS גבוה יותר כשתנסו אותו ב-ONE X, לא כל המשחקים זכו לטיפול המיוחד לו זכו כ-100 משחקים בהם טיפלה מיקרוסופט במיוחד.

   משחקים כמו Gears of War 4, Shadow of War ו- Call of Duty:WW2 נראים נהדר ומציגים מספרים מרשימים של FPS גם כשמשחקים ב-4K. המשחק Gears of War 4 בלט במיוחד בביצוע מהיר וחלק כאשר בוחרים באופציית Performance בתפריט.

   ככלל, משחקי First Party של מיקרוסופט קיבלו את הטיפול הטוב ביותר וכל השיפורים והשידרוגים מצטיירים באור הטוב ביותר במשחקים אלו.

   כמו כן, גם בטלוויזיה שלא תומכת ב-4K, ניכר שיפור בביצועים לעומת ה-XBOX ONE S.

   אך כל הטוב הזה מגיע עם מחיר לא קטן. הגודל של משחקי ה-first party שקיבלו את הטיפול של מיקרוסופט הוא עצום! כ-100 GB למשחק. בקצב הזה, שטח אחסון של 1TB יגמר מהר מאוד וכנראה שתצטרכו לרכוש כונן קשיח בנפרד, הוצאה נוספת לקונסולה יקרה דיה.

   נתון נוסף שיש לציין הוא חוסר העקביות של ביצועי משחקים שאינם של מיקרוסופט. זמני טעינה, טיב ואיכות השיפורים כמו גם מהותם הם שטח לא ידוע במשחקי צד שלישי. הסיבה שאת רוב הביקורת התנינו בביצועי הקונסולה במשחקי צד ראשון היא שהשיפורים במשחקים אחרים פשוט לא נמצאים בידיה של מיקרוסופט. משחקים שונים יציגו ביצועים ושיפורים שונים ואין הבטחה מצד מיקרוסופט או המפתחים בנוגע למהות השיפורים. למען האמת, מומלץ לחשוב פעמיים לפני שמורידים משחק שכבר שיחקנו בקונסולה ישנה יותר. כל מפיץ מפרט (או לא) את השיפורים שבוצעו במשחק ורצוי לקרוא ולבדוק מה הם לפני שמבזבזים שטח אחסון יקר.

   ביקורת Xbox One X (אתר רשמי , IGN)
   (צילום: IGN)

   פסק הדין

   ה-XBOX ONE X היא קונסולה מדהימה בהחלט. מיקרוסופט פיזרו הבטחות גדולות בנוגע לכוחה ועמדו בציפיות בגבורה. קשה להאמין שמשחקים נראים כ"כ טוב בקונסולה שעולה בערך חצי ממחיר של מחשב בעל ביצועים דומים. עם זאת, נראה כי הטכנולוגיה הקדימה את זמנה מעט שכן לא כל גיימר מחזיק בביתו טלוויזיה התומכת ב-4K. למרות התמורה הטובה למחיר של הקונסולה, נראה כי יש לבצע מעט רכישות נוספות על מנת ליהנות מכוחה המלא. בסופו של יום, מי שאינו מחזיק בכל הפריטים הנחוצים על מנת ליהנות מכוחה של הקונסולה מסתכל על הוצאה לא קטנה בכלל. אך לאלו מכם ברי המזל בעלי מסכים תומכים ב-4K בהחלט מדובר בהשקעה ששווה את המחיר.