פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ביקורת - STAR WARS: BATTLEFRONT 2

   ביקורת - STAR WARS: BATTLEFRONT 2

   בגלקסיה רחוקה, רחוקה מאוד EA הוציאה משחק שכל העולם הספיק לדבר עליו והביא לזעם רב ברשת בקרב גיימרים רבים.

   את המשחק שפותח ע"י DICE שידועה בסדרת באטלפילד, בשיתוף עם Criterion Games ו-Motive Studios קיבלתי לאחר השינויים המאסיביים שעשו לו: הפחתת עלות הגיבורים וביטול זמני של קניית תיבות הלוט. עם זאת, דבר זה לא הפריע לביקורת.

   משחק ההמשך מציג שיפורים בגיימפלי, ולראשונה בסדרה גם קמפיין סינגל פלייר.

   בואו לצד האפל

   בעקבות האכזבה של המשחק הראשון, שאחד הדברים שהיו חסרים בו הוא קמפיין עלילתי. וזה קרה בגלל שהחברה מיהרה להוציא את המשחק לצד הסרט הראשון בטרילוגיה החדשה -"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר".

   ברגע שהתחלתי את הסיפור נדהמתי מרמת הפרטים הגבוהה שיש למשחק להציע. למרות ששיחקתי בגרסת הפלייסטיישן 4, מההתחלה המשחק נותן לך הרגשה שאתה ממש חלק מעוד סרט בסאגה המדהימה. היה אפשר לקרוא לו, סיפור מלחמת הכוכבים: ורסיו.

   עלילת המשחק מתרחשת בזמן עלילת הסרט השישי, "שובו של הג'דיי", שבו כוכב המוות השני הושמד, הקיסר מת והמורדים ניצחו במלחמה. עלילת המשחק ממשיכה בכך שאביה של ורסיו, האדמירל יוצר נשק קטלני להשמדת עולמות בדומה לכוכב המוות בשם Eviscerator.

   החלק הראשון בעלילה הוא החלש ביותר, רק החל מהחלק השני והשלישי העלילנ מתחילה לקבל צבע וכיוון כלשהו. החסרון הגדול בקמפיין סינגל פלייר הם המשימות שחוזרות על עצמם, לדוגמה: הגן על דל, הגן על האקס ווינג ועוד...

   עם זאת הסיפור מביא איתו שלל רפנסים לטרילוגיה המקורית, נותן לנו אפשרות לשלוט בדמויות אייקוניות כמו לוק סקייווקר, האן סולו, הנסיכה ליאה ועוד. אבל כאשר סיימתי את כל 12 המשימות, הרגשתי תחושה של חוסר סיפוק כאשר הקרדיטים התחילו להתגלגל למטה. הגעתי לסיום המשחק תוך 5 וחצי שעות, הסיפור המאוד קצר השאיר סוף פתוח עם שאלות רבות שככל הנראה נקבל עליהם תשובות רק במשחק השלישי אם יהיה אחד.

   במהלך המשחק היו לי בעיות עם ה-AI (אויבים/אנשי הצוות) לא היו עוזרים בקרב, היו לפעמים נתקעים על המקום ולא ממשיכים.

   מולטיפלייר

   מצב המולטיפלייר מביא כמה שיפורים, מצבי משחק ועוד. המשחק השני לקח השראה מסדרת משחקי באטלפילד, מה שנותן לשחקן אפשרות לבחור בין ארבעה קלאסים: Assault ,Heavy ,Officer ו-Specialist.

   לכל אחד מהקלאסים יש יכולת ייחודית:

   Officer - יכול לתת בוסט לחברי הצוות שמסביבו.

   Heavy - יכול להוציא מיניגאן לזמן קצר,

   Assault - מוציא שוטגאן בעל עוצמה חזקה מקרוב,

   Specialist יש לו סקאנר שמגלה אוייבים בשטח .

   עם זאת, לכל קלאס יש את הנשקים הייחודים לו, נשקים חדשים יכולים להפתח דרך תיבות הלוט או דרך מספר הריגות עם הנשקים, ושיפורים לקלאסים (קלפים/נשקים) נעשים ע"י חלקים להכנה שאותם מקבלים בעיקר דרך תיבות הלוט, אתגרים ופריטי אספנות בסיפור.

   לפני יציאת המשחק החברה אמרה שלא יהיה Season Pass, אך לא ציינה לפחות עד לבטא שיש מערכת חדשה ויותר "אכזרית", תיבות הלוט. שיפורים לנשקים, קלפי הגיבורים, ספינות/גיבורים/נבלים - דארת' ויידר, לוק סקייווקר, הקיסר, מילניום פאלקון ואפילו איידן ורסיו (החברה הפחיתה את עלות הגיבורים/נבלים רגע לפני השקת המשחק).

   שלל הדברים שניתן להשיג אינם פתוחים מההתחלה ותצטרכו להשקיע שעות רבות בשביל לפתוח את הכל (קניית תיבות הלוט) או להוציא את כרטיס האשראי ובכך משיגים יתרון על פני שחקנים רבים. מכיוון שהכל עניין של מזל, לפעמים בתוך תיבות הלוט יכולים לצאת שכפולים, כסף, קלפים נפוצים ועוד.

   אתם יכולים להוציא אלפי שקלים ועדיין לא תקבלו את הכל, ולכן בגלל כל הזעם ברחבי הרשת, EA הורידה את הכפפה וביטלה את מערכת המיקרוטרנזקציות באופן זמני, לפחות עד שהחברה תמצא פתרון לכל בעיית תיבות הלוט.

   מערכת ההתקדמות במשחק חסרת תועלת, בכך שמקבלים קרדיטים רק לקניית תיבות הלוט וגיבורים/נבלים ושום דבר נוסף מעבר. בנוסף, בשביל לפתוח קלפים תצטרכו חלקים להכנה שאותם מקבלים בתיבות הלוט ומשמשים גם לשדרוג הקלפים.

   רמת הקלאס תעלה כאשר יש לכם קלפים בדרגה גבוהה. ובפעם הראשונה גיבורים/נבלים, ספינות וחיילים מיוחדים ניתנים לקנייה בקרב ע"י מערכת הניקוד שתבחן את היכולות שלכם,לעומת המשחק הקודם שהייתם צריכים למצוא אותם בקרב. ככל שאתם משחקים יותר טוב בקרב, כך תוכלו לשחק בתור דארת' ויידר, לוק סקייווקר, יודה, דארת' מול ובהשראת הסרט החדש "אחרוני הג'דיי" ריי וקיילו רן.

   בנוסף תוכלו לשחק עם המילניום פאלקון, X-WING, TIE FIGHTER ועוד. הניקוד מוכפל כאשר אתם קרובים לחברי הצוות השונים שלכם.

   המולטיפלייר כולל מצבי משחק שונים:

   Galactic Assualt - המוד הראשי במשחק, שבו שתי קבוצות של עד 20 שחקנים (40 שחקנים בכללי) ומטרת המשחק משתנה ממפה למפה אם זה להגן על הטנק ואז להשתלט על אזורים או בדומה למצב המשחק Rush מסדרת באטלפילד, אתם עוברים מנקודה לנקודה עד לסיום המשחק או הורגים מספר מסויים של אויבים והמשחק נגמר.

   Starfighter Assault - לפי דעתי המוד הכי מהנה מבין כולם, נותן לכם את האפשרות לטוס במגוון ספינות החלל במשחק מ-X-WING ל-TIE FIGHTER ועוד. השליטה בספינות החלל כל כך מהנה, מהשליטה במהירות הספינה למגוון האפשרויות השונות שיש לספינה להציע. מטרת המשחק הוא לחסל את ספינת האויב בעוד שהצד השני צריך להגן עליה.
   Strike - הוא מצב משחק שמתחלק לשני סבבים. ומטרת המשחק היא להטמין את הפצצה/להגן עליה. במידה ושתי הקבוצות מגיעות לתיקו, המשחק אוטומטית עובר לסיבוב שלישי ומכריע.

   Blast - בעצם זה מצב מ-Call of Duty ומטרת המשחק פשוטה, הקבוצה הראשונה שמגיעה ל-100 הריגות מנצחת.
   Heroes Vs Villans - מצב המשחק חוזר בפעם השנייה, והפעם מוסיף דמויות נוספות כגון דארת' מול, יודה, ריי וקיילו רן. השחקנים יתחלקו לשתי קבוצות של ארבעה שחקנים - גיבורים (לאנדו, האן סולו, הנסיכה ליאה, יודה, ריי, לוק סקייווקר ועוד), ונבלים (דארת' ויידר, בובה פאט, דארת' מול, הקיסר, ועוד). בכל פעם מישהו יהיה מסומן מכל קבוצה המטרה היא להרוג את השחקן המסומן והקבוצה הראשונה שמגיעה ל-10 הריגות מנצחת.

   Arcade - זה אומנם לא בהכרח מצב משחק מולטיפלייר אך יש בו אפשרות לקו-אופ מקומי או ברשת. הוא מתחלק ל-3 מצבי משחק: סולו, קו-אופ ודו-קרב. כאשר בסולו אתם תצטרכו להרוג מס' אויבים בזמן המהיר ביותר, ובנוסף לאפשרות לשנות את רמת הקושי. בקו-אופ זה אותו הדבר רק עם עוד שחקן. ומצב הדו-קרב מציב את השחקנים אחד נגד השני.
   אני חייב לציין גם כאשר שיחקתי בגרסת הפלייסטיישן 4, מפות המשחק מהמדבר המושלג בהות', לג'ונגלים באנדור פשוט מרהיבים. גם הסאונד במשחק כל כך מדויק למקור שזה פשוט מדהים.

   פסק הדין

   זה מלכודת! Star Wars Battlefront 2 הוא משחק המשך שמשפר כמה דברים, כגון התוספת של הסיפור, הקלאסים ומצבי המשחק השונים במיוחד מערכת הטיסה. עם זאת, הוא אכזבה ענקית למעריצי מלחמת הכוכבים. מערכת תיבות הלוט שרק הורסת את חווית המשחק, מערכת ההתקדמות החסרת תועלת, בעיות ה-AI, משימות שחוזרות על עצמן ואורכו של הסיפור. אני מאוד מקווה ש-DICE תלמד מהטעויות שלה ותביא לנו משחק המשך שיביא צדק לשם מלחמת הכוכבים.