פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   משחק ארקייד VR אשר נשלט באמצעות המוח הראשון מסוגו יצא עוד השנה

   . המשחק החדש שלהם, Awakening, ישים את השחקן בנעליו של ילד טלפתי לא כל כך שונה מ Eleven מ Stranger Things. לאחר התעוררות במעבדה, השחקן ינסה לברוח מהמקום המאובטח עם שום דבר חוץ מכוח המחשבה.

   קסדת VR (מערכת וואלה! NEWS , IGN)
   (צילום: IGN)

   זה היה רק ​​עניין של זמן ,באמת, מערכת VR אשר השליטה בה יתבצע באמצעות המחשבה בלבד יגיע לארקיידים בארצות הברית עוד לפני סוף השנה, על פי Neurable, חברת סטארט-אפ בבוסטון. המשחק החדש שלהם, Awakening, ישים את השחקן בנעליו של ילד טלפתי לא כל כך שונה מ Eleven מ Stranger Things. לאחר התעוררות במעבדה, השחקן ינסה לברוח מהמקום המאובטח עם שום דבר חוץ מכוח המחשבה.

   Neurable הודיעו כי המשחק יאפשר זאת באמצעות טכנולוגיית סריקת מוח שפותחה על ידי Neurable, וזו עוד רק ההתחלה, לפי דברי החברה. הדסט ה-VR פועל כסוג של בקר בעצמו, ומתחבר למערכת ה- HTC Vive בדוגמאות שסופקו על-ידי IEEE Spectrum, למערכות אשר יתמכו .הוא משתמש בקבוצה של שבע אלקטרודות גדולות לסרוק את אותות ה-EEG של המוח שלך ובכך להנפיש את הפעולות שלך במשחק. Ramses Alcaide, Coableer של Neurable ומנכ"ל, קורא למכשיר "עכבר המוח", (Brain Mouse), ומסביר שזאת משום וטכנולגיה מבטלת את הצורך עבור כל צורה אחרת של בקר חוץ המחשבות שלך.

   הטכנולוגיה של Neurable משתמשת בסדרה של אורות מהבהבים במשחק כדי להפעיל את הפקדים הדרושים במוחך; בדו"ח של Spectrum השתמשו בבלוק צעצוע מהבהב כדוגמה, מה שגורם למוח שלך לרשום את תבנית האור שגורמת לנוירונים להגיב כתצואה מכך. ובקיצור, התוכנה של Neurable מסוגלת לעבד ולסנן את "הרעש" בנתוני סריקת ה EEG של המוח, למצוא את האות בתוכו, ולתרגם אותו לפקודה שאתה צריך לבצע במשחק .זה אמנם נשמע מורכב, אך התהליך קורה בתוך פחות משנייה. ראוי לציין כי בעוד היישום הנ"ל של טכנולוגיית VR הנשלט באמצעות המוח הוא הראשון מסוגו. חברת Neurable היא רק חלק מגל של התפתחות הטכנולוגיה הבנויה סביב הרעיון של VR ללא בקר. חברת Leap Motion שבסן-פרנסיסקו עובדת על טכנולוגיית מעקב יד חדשה משלה. "אנחנו לא מעצבי משחקים", ציין אלסאיד, שלא נראה שהוא רוצה ששחקנים יקבלו רעיון מוטעה ויצפו לחווית משחק הכוללת סיפור עמוק". אנחנו לא יודעים איך להוביל שחקנים בסביבות האלה... הסיפור הוא החלק הקשה באמת, לא הטכנולוגיה". אז בעוד עלילה לינארית היא לא משהו שאנחנו צפויים לראות מההתחלה עם טכנולוגיית VR הנשלט באמצעות המוח, האפשרות לשחק כמו ג'דיי עדיין די מרגשת.