פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ביקורת- MULAKA

   . ישנם סיפורים סוחפים ומעניינים יותר ממנו, פלטפורמרים יותר מוצלחים ממנו, משחקי הרפתקאות טובים יותר, מגוונים יותר ומשוכללים יותר

   ביקורת- MULAKA

   מולאקה מספר על ישויות קוסמיות שירדו לעולם ומאז הן נאבקות לשמור על הסדר מפני כוחות הרוע. המשחק מתרחש באזור מקסיקו ומתבסס על רעיונות מתרבות האינדיאנים מאותו אזור. הגיבור הוא מולאקה, שאמאן מבני טראהומארה, היוצא למסע נגד כוחות הרוע של טרגורי, רוחות רעות המקבילות לרוחות הטובות המיוצגות בדמות חיות שונות. בדרכו, יפגוש מולאקה ברוחות טובות ורעות, הטובות יחברו אליו במסעו ויתנו לו יכולות להתגבר על מכשולים ואתגרים, הרעות פשוט יהיו רעות ומעצבנות וילחמו בו.

   מבחינה טכנית, המשחק מוצג בגרפיקה צבעונית, המבוססת על פוליגונים מועטים, וזאת כדי ליצור משהו מופשט יותר וידידותי לשחקן. עם זאת, נראה כי חסרים המון פרטים ולפעמים העיצוב והגרפיקה מופשטים מדי ונותנים הרגשה כאילו המשחק לא הגיע לשלב הגרפי הסופי שלו והוא עדיין ממתין לגימור.

   המוזיקה במשחק נחמדה, משתלבת ברקע אך לפעמים משעממת מדי וחסרת קצב. הבעיה הגדולה יותר היא בדיבוב של הדמויות - אין דיבוב כלל, במקום זאת בכל פעם שהדמויות ידברו, זה יוצג בריבוע טקסט וילווה בשקט מביך. אם לא היינו היום ב-2018 אלא ב-1992 זו הייתה המתכונת המקובלת לכל המשחקים, אבל מאחר ואנחנו כבר בתקופה יותר מתקדמת, היה מן הראוי שלפחות יוסיפו דיבוב מסויים לשיחות.

   MULAKA (יח"צ , IGN)
   מתוך "Mulaka" (צילום: IGN)

   ואז מגיעה השליטה. כשניסיתי לשחק עם בקר האקס בוקס שלי במחשב, הכל היה נחמד וזורם יחסית, עד שהגיע השלב בו אני צריך לכוון ולירות על אויבים מעופפים. מנגנון הכוונת מסורבל ומעיק וזה גרם לי לנטוש את הבקר לטובת המקלדת והעכבר.

   המשחקיות עצמה גם כן אינה בצד החיובי. היא חוזרת על עצמה בתדירות קבועה - בכל שלב או מפה יש שלוש אבני קסם שעל השחקן למצוא כדי להתקדם לשלב הבא. כדי למצוא אותן הוא צריך להשתמש בכל היכולות הנתונות לו, כגון ראיית-רוח, מעוף הנץ, כוח הדב וכן הלאה. בעזרת כוחות אלו השחקן יתגבר על חידות שונות ולאחר שמצא את שלושת האבנים הפזורות, הוא יגיע אל הבוס. קרבות הבוסים קצת יותר מגוונים מהקרבות הרגילים, והם דורשים מהשחקן להשתמש במגוון יכולותיו כדי להצליח. עם זאת, מצאתי כמה קרבות שהיו פשוט מעיקים בעקבות שליטה לא נוחה וכן התקפות שלא ניתן להתגונן מפניהן. וככה יצא שנלחמתי את אותו קרב בערך עשר פעמים עד שהצלחתי. בהתחלה זה נחשב לאתגר, אבל אחרי הפעם החמישית זה סתם מתיש. הקרבות הרגילים יותר הם לא יותר מסערת-לחיצות חסרות רסן עד שכל האויבים מתים. יש מגוון באויבים, אבל הם לא דורשים יותר מדי מחשבה ומאמץ כדי לנצח אותם.

   MULAKA (יח"צ , IGN)
   מתוך " Mulaka" (צילום: IGN)

   פסק הדין

   החלק העצוב בכל המשחק הזה, שחיפשתי משהו חדש, יוצא דופן שירגיש לי שהיוצרים עשו פה משהו שייחודי רק למשחק הזה, אך לא מצאתי. ישנם סיפורים סוחפים ומעניינים יותר ממנו, פלטפורמרים יותר מוצלחים ממנו, משחקי הרפתקאות טובים יותר, יש משחקים עם מנגנונים יותר מגוונים ומשוכללים. אז מה בדיוק אמור לייחד את המשחק הזה מכל השאר? אם הוא היה יוצא לפני חמש עשרה שנים, הוא היה מרגיש ענייני יותר. אבל היום אנחנו רגילים לדברים יותר עמוקים, יותר סוחפים ומעניינים, יותר מורכבים, ומולאקה לא עושה אף אחד מאלו בצורה רצינית.