פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   PSX לא יתקיים השנה, אבל האם זה יכול להיות דווקא טוב לפלייסטיישן?

   לטווח הרחוק זה יכול להיות מהלך טוב לסוני

   בשנים האחרונות חברת Sony מצאה דרך להמשיך את ההייפ שנותר אחרי E3, שבוע המשחקים בפריס, ו-TGS עם אירוע ה-Playstation Experience שהיה בית לחשיפות גדולות של משחקים. העובדה שכבר אושר כי לא יתקיים אירוע PSX ב-2018, הוא דבר עצוב עבור קהל המעריצים של סוני כולל אותי. אך ההתנהגות של סוני בשנה החולפת רק חיזקה את העובדה שהם לא צריכים PSX בשביל לדווח חדשות חשובות או לחגוג השקות חדשות.

   בעוד PSX נותן למעריצי של סוני להתאגד יחד תחת קורת גג אחת ולחוות דמואים של משחקים שקרובים לצאת, הקהל הגדול והמגובש של סוני מצטמצם לאור האסטרטגיות האחרונות של החברה והאירוע המאכזב של שנה שעברה.

   PSX 2016 נפתח עם הכרזת Uncharted:The Lost Legacy חודשים ספורים לפני שחרורו ונסגר עם הכרזה דרמטית של The Last of Us Part II. ההכרזות הללו פתחו שנה של חשיפות למשחקים כמו Death Stranding ,Marvel's Spider-Man ,Days Gone ו-God Of War.

   אין שום ספק או וויכוח שלא הייתה שנת הכרזות טובה יותר משנת 2016' שעיצבה את מה שנראה כאופק מזהיר לפלייסטיישן 4. שנת 2016 הייתה מלאה בבכורות וחשיפות ראשונות ועקב זאת השנים שאחריה פשוט לא עמדו בציפיות. ל-PSX 2017 לא היו הכרזות מפילות-לסת כמו שהיה ב-2016.

   אירוע הפתיחה של 2017 היה מוקדש למשחקים הבולטים והחשובים של סוני, אך כמעט הכל פרט ל-Concrete Genie וMediEvil Remake כמעט הכל כבר היה ידוע. הקצב ירד, כאילו היה בשביל להעביר זמן והפאנלים נשמעו רובם אותו הדבר.

   אין צורך למתוח את הקהל בנוגע להפקות, עד כה ראינו כבר המון פרטים על שלל כותרים שונים כמו Death Stranding ,Days Gone ו-The Last of Us Part II. להציג אותם ובאופן פוטנציאלי גם אולי לחשוף ספויילרים, מרגש ככל שזה יהיה יכול רק להרוס מאשר להועיל.

   דפוס ההתנהגות של סוני בשנה האחרונה רק מראה שלא צריך PSX בשביל להעביר הודעות חשובות לקהל. תאריך היציאה של God Of War הוכרז דרך פוסט בבלוג בינואר, ובאופן דומה הוכרז גם ספיידרמן באפריל. ולאחרונה רוב העולם קיבל את הכרזת Playstation Classic ב-TGS 2018.

   סוני הצליחה להכריז הכרזות חשובות בשנה האחרונה מה שאפשר לקהל לדון על זה לא רק יומיים במהלך השנה אלה יותר.
   חבל לסיים עם השנה בלי ציפייה ל-Playstation Experience אבל עדיין יש לנו את Game Awards לחכות לו! (לאור ההכרזות של שנה שעברה, אנו מצפים לשמוע הכרזות מרגשות יותר ממה שנחשפנו אליו בTGS השנה). ובנוגע למה שפלייסטיישן מתכננים לנו השנה, אנו נשמע על כך כשזה יהיה מוכן לחשיפה, ולא רק כסוני יארגנו אירוע לכבוד זה.