פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צוקרברג הכריז על מערכת מציאות מדומה חדשה ועצמאית

   במהלך כנס Oculus Connect 5 עלה לבמה המרכזית מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג כדי להודיע על Oculus Quest, מערכת VR עצמאית חדשה, שצפויה להשתחרר ב-2019

   האוקולוס החדש (מערכת וואלה! NEWS , יח?צ)
   האוקולוס החדש. (צילום: יח?צ)

   במהלך כנס ה-Oculus Connect 5 עלה לבמה המרכזית מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג כדי להכריז על Oculus Quest, מערכת VR עצמאית חדשה. הקונסולה החדשה תהיה אלחוטית לגמרי, ניידת, תתמוך בשש דרגות של חופש ותאפשר למשתמשים לנוע בחלל וירטואלי. משקפי ה-VR בעלי שטח האחסון של 64GB צפויים לצאת באביב 2019 ויעלו כ-400$ בארה"ב.

   "זוהי חוויית ה-All-in-One ב-VR שכולנו חיכינו לה", אמר צוקרברג וטען שהקווסט יביא חוויות איכותיות "ליחידה העצמאית."
   תוכלו למצוא פרטים נוספים על משקפי ה-VR ממוקדי המשחקים באתר של Oculus Blog. המשקפיים מציעים שש דרגות של חופש בקרי מגע, Oculus Quest מקל על השחקנים על מנת לקפוץ ישר לתוך הפעולה - ללא מחשב, ללא חוטים, ללא חיישנים חיצוניים. אוקולוס איפשרה זאת באמצעות טכנולוגיית חיישנים ואלגוריתמים שמשתמשת ב"ראיית מחשב", כדי לעקוב אחר המיקום המדויק של האדם והאובייקטים במרחב בזמן אמת ללא חיישנים חיצוניים.

   המערכת תגיע בקרי מגע שניתן להשתמש בהם עם האוקולוס ריפט ישווקו יחד עם ה-Oculus Quest. התצוגה תהיה רזולוציה של 1600x1440 לכל עין, מערכת אודיו עם היקפיות של 360 מעלות ויכיל 50 משחקים זמינים בהשקה, כולל Robo Recall ,The Climb ו-Moss. כרגע אין מילה על איזה סוג של כוח עיבוד יש למכשיר. כמו כן, גם מידע אחר כמו חיי הסוללה טרם נחשפו.
   ה-Oculus Quest נועד להיות חלק ממשפחת האוקולוס של מוצרי VR הכוללים בינתיים את ה-Oculus Go ואוקולוס ריפט.