פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מפתחת METRO תדלג על ה-PC אם המחאה מצד הקונים תימשך

   חברת 4A Games חשפה כי המשחק יהיה אקסקלוסיבית זמין רק דרך חנות ה-EPIC STORE והציתה מחאה

   לאחרונה מפתחי Metro Exodus, חברת 4A Games, חשפו כי המשחק יהיה אקסקלוסיבית זמין רק דרך חנות ה-EPIC STORE. חלק לא קטן ממעריצי המשחק, ביניהם משתמשי STEAM טענו שהמהלך נחשב כלא פייר, במיוחד גם לאור העובדה שמדובר בהתרעה נורא קצרה, לאחר שהחלה כבר המכירה המוקדמת של המשחק ברשת Steam, אך כרגע זה נראה שהמשחק לא יהיה זמין בחנות עד 2020.

   בתור מחאה למהלך של 4A Games, המון משתמשי PC החלו לבקר את 2 המשחקים הראשונים בסדרה, Metro 2033 ו-Metro Last Light. המחאה דווקא החלה בביקורות טובות שאומרות שמדובר במשחק נהדר יחסית לציונים שקיבל, אך בהמשך גם ציינו שבעיניהם מפתחי המשחק הם אנשים חמדנים, בנוסף לעוד הערות אחרות שצוינות בביקורות.

   כתגובה למחאה נראה כי מפתח Metro Exodus החליט לעשות צד ולפרסם ברשת הודעה חריפה על כך שאם המחאה תימשך המשחק החדש פשוט מאוד ידלג מעל משתמשי ה-PC ולא יופץ לפלטפורמה, את הבשורה העביר אחד המפתחים תחת הכינוי Scynet.

   Metro Exodus (צילום מסך , מתוך יוטיוב)
   לא יופץ ב-PC? המשחק Metro Exodus (צילום: מתוך יוטיוב)

   לפני שנמשיך הלאה, כדאי לציין שההכרזה של Scynet תורגמה מרוסית לאנגלית ולכן יכול להיות שישנם פערים בתרגום. אבל בגדול המסר מאוד ברור: Scynet לא מרוצה מהמחאה. הוא אכן מבין שלהוריד את Epic launcher במיוחד עבור Metro Exodus יכול להיות מעט לא נוח, אבל גם מאמין שהמחאה באה בעיקר מסוג מסוים של שחקנים, במיוחד כאלה שמחפשים ומשתמשים ב-online torrents.

   המון הסכימו עם דבריו של Scynet והבינו שבעצם יש היגיון מאחורי דבריו, כי הרי זה לא נדיר להיתקל בקבוצות "רעילות" בקהילת הגיימינג. אבל רבים אחרים טוענים שלא מדובר בחוסר הערכה של השחקנים, במחיר מוזל או ב-launcher עצמו, האמת היא שהנקודה היא שזה יכול להוביל לתגובת שרשרת שתביא ל-PC תכנים אקסקלוסיביים ממפתחים צד שלישי.

   משתמש אפילו ציין שאם זה ימשך, ה-EPIC STORE אולי יכני תכנים אחרים כמו: DMC V, The Outer Worlds או אפילו Cyberpunk 2077.

   Metro Exodus מגיע לחנויות ב-15 בפברואר 2019 ל-PC,PS4 ו-.XBOX ONE