פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   V-BUCKS של פורטנייט משמשים להלבנת כספים

   מחקירה שנעשתה לאחרונה על ידי העיתון הבריטי "האינדיפנדנט" עלה כי V-Bucks נגנבו ונמכרו בשוק השחור. גניבות, פריצות ומה עוד מתרחש?

   למרות שפורטנייט הוא אחד המשחקים הפופולריים ביותר בדורנו, משחק הבאטל רויאל של Epic Games לא הגיע בלי חסרונות. למרות שהרכישות בתוך המשחק הן קוסמטיות בלבד ולא מוסיפות לעלילה, נשאלת שאלת אתיקה ונוכחות ה-V-Bucks לא הועילה כשהחברה קיבלה דירוג F מ-Better Business Bureau. עכשיו נראה שה-V-Bucks משמשים אפילו עבריינים להלבנת כספים.

   בזמן שחדשות על האקרים ועברייני סייבר פורצים לחשבונות פורטנייט הן לא דבר חדש, מחקירה שנעשתה לאחרונה על ידי העיתון הבריטי "האינדיפנדנט" עלה כי V-Bucks נגנבו ונמכרו בשוק השחור. לפי הדיווחים, עבריינים משתמשים בכרטיסי אשראי גנובים לקנות את הכסף של המשחק ואז מוכרים אותו בהנחה לשחקנים ברשת - הלבנת כספים בצורה הכי בסיסית. בעצם המכירה לשחקני פורטנייט, עבריינים הופכים כסף "מלוכלך" לכסף "נקי" וכך מנקים עצמם מראיות.

   V-BUCKS פורטנייט (יח"צ)
   V-BUCKSהדיווח מציין שמספר האזכורים לפורטנייט ב-dark web תואמים ישירות להכנסות של המשחק על בסיס חודשי. של פורטנייט (צילום: יח"צ)

   מהדיווחים בחקירה, ביחד עם חברת אבטחת סייבר, Sixgill, נחשפו כמות פעולות שנערכו בחמש שפות - סינית, אנגלית, רוסית, ערבית וספרדית. הדיווח ממשיך, נראה שהעבריים לועגים לאבטחה הרעועה של ענקית המשחקים. בנימין פרמינגר, אחד האנליסטים של Sixgill, מאמין של-Epic Games פשוט לא אכפת מהונאה של השחקנים על המערכת. הוא רואה שלעבריינים הללו יש תמריץ להפסיק להשתמש בכסף של המשחק להלבנת כספים, שכן זה קורה כבר זמן מה.

   בזמן שאין באמת דרך לגלות כמה כסף הולבן כך, הדיווח מציין שמספר האזכורים לפורטנייט ב-dark web תואמים ישירות להכנסות של המשחק על בסיס חודשי. למרות זאת, מוכר אחד נתן אינדיקציה על ההצלחה שלו, אמר "I'm f**king rich as f**k. Now it's time to give back to the deep web at a massive discounted rate."

   מאחר ש-Epic Games הכניסה רווח של 3 מיליארד דולר בשנה שעברה, יהיה מעניין לראות איך המפתחת תגיב לדוח. למרות שהחברה הפסידה בגלל השוק השחור, כמות הכסף שווה לעודף ביחד לרווח הכולל של 2018.

   פורטנייט זמין לPS4, XBox One, PC, נינטנדו סוויץ', אנדרואיד ו-IOS.